Komandamız ilə birgə uzun illər topladığımız bilik və təcrübəyə əsaslanaraq hüquq sahəsini tam əhatə edən xidmətlər göstərməkdəyik. Ümumi məsələlər, ailə hüququ, inzibati hüquq, mülki hüquq, əmlak məsələləri ilə bağlı mübahisələr, korporativ və müqavilə hüququ, vergi və gömrük hüququ, cinayət və cinayət prosesual hüququ sahəsində konsultasiya, icazələrin və lisenziyaların alınması, məhkəmə proseslərində vəkillik və sair - göstərdiyimiz xidmətlərin bir hissəsidir.
Vəkil Amid Əsgərov Bakı Dövlət Universitetinin Hüquq fakültəsini bitirdikdən sonra 7 ilə yaxın məhkəmədə hakim köməkçisi vəzifəsində çalışıb. Həmin müddət ərzində əsas qulluq funksiyası məhkəmə qərarlarının hazırlanması (tərtibi və hüquqi əsaslandırılması) olub. Hazırda uzun müddətdir ki, öz komandası ilə birgə vəkillik fəaliyyəti ilə məşğul olur. Bu müddət ərzində müxtəlif seminar və tədbirlərdə iştirak etmişdir. 10 ildən çox məhkəmə təcrübəsinə malikdir.
Vəkillik fəaliyyəti dövründə Vəkil Amid Əsgərov 100-dən artıq iş apararaq məhkəmə proseslərində iştirak etmişdir. Həmin işlərin 90 faizi müsbət nəticələnmişdir və 100 faiz müştəri məmnuniyyəti əldə olunmuşdur. 21 Dekabr 2021-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Vəkillər Kollegiyasının sədri tərəfindən səmərəli vəkillik fəaliyyətinə görə "Təşəkkürnamə" ilə təltif olunmuşdur.